تقریباً درمانی فناوری دانشگاه دانشگاه

تقریباً: درمانی فناوری دانشگاه دانشگاه حسن روحانی رییس جمهور خدمات درمانی درمان بیماری ها

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی انتخابات، هدیه دنیای غرب نیست/ تحول بزرگی در نظام درمان کشور رخ داده است ، روحانی

رییس جمهور، هر روزی را که مقالات علمی و فناوری‌ها به نتیجه می رسد، روز افتخار ملی دانست و با تاکید بر اینکه هر روز ما باید روز افتخار ملت کشور عزیزمان ایران باش

انتخابات، هدیه دنیای غرب نیست/ تحول بزرگی در نظام درمان کشور رخ داده است ، روحانی

روحانی: انتخابات، هدیه دنیای غرب نیست/تحول بزرگی در نظام درمان کشور رخ داده است

عبارات مهم : درمانی

رییس جمهور، هر روزی را که مقالات علمی و فناوری ها به نتیجه می رسد، روز افتخار ملی دانست و با تاکید بر اینکه هر روز ما باید روز افتخار ملت کشور عزیزمان ایران باشد، اظهار کرد: دانشگاه ها و مراکز درمانی می توانند هر روز جهت ملت افتخارآفرینی کنند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی شامگاه چهارشنبه در دیدار و ضیافت افطار با اساتید و پزشکان ضمن گرامیداشت نوزدهم ماه مبارک رمضان و تسلیت ایام ضربت خوردن و شهادت مولای متقیان حضرت علی(ع)، گفت: افتخار ما این است که بتوانیم پیرو خوبی جهت آن حضرت باشیم و پیروان راه علی ابن ابی طالب (ع) بی تردید رستگارند.

انتخابات، هدیه دنیای غرب نیست/ تحول بزرگی در نظام درمان کشور رخ داده است ، روحانی

رییس جمهور با بیان اینکه حکومت مولا علی(ع) کوتاه، ولی دارای درسهای فراوان هست، گفت: حکومت مولای ما دوران بسیار کوتاهی داشت و ایشان در سال ۳۵ هجری به خلافت رسیدند و اداره جامعه اسلامی را به دست گرفتند و در سال چهلم هجری به شهادت رسیدند.

روحانی با بیان اینکه حضرت علی(ع) به دست فردی به شهادت رسید که بیشترین احسان را از دستان امیرالمؤمنین دیده و عظمت او را حس کرده بود، اظهار کرد: حکومت علی(ع) با خواست و اصرار مردم تشکیل شد و این در حالی بود که ایشان در برابر اصرار مردم به آنها فرمودند که حکومت عدل من جهت شما سنگین است و باید به سراغ فرد دیگری بروید، ولی در عین حال این را نیز گفتند که اگر شما مردم فرد دیگری را گزینش کنید، من در اطاعت از او که شما مردم آن را برگزیدید، نخستین نفر خواهم بود.

رییس جمهور، هر روزی را که مقالات علمی و فناوری‌ها به نتیجه می رسد، روز افتخار ملی دانست و با تاکید بر اینکه هر روز ما باید روز افتخار ملت کشور عزیزمان ایران باش

رییس جمهور با اشاره به اینکه اهتمام به خواست مردم، متن اسلام هست، گفت: مبنای ولایت و حکومت از نظر علی (ع) نیز گزینش و نظر مردم بود.

روحانی افزود: انتخاباتی که ما امروز در کشور انجام می دهیم و همچنین عنوان آراء مردم، پیروی از تفکر غرب نیست و به دنبال رأی مردم به عنوان هدیه دنیای غرب بعد از رنسانس نیستیم، بلکه ما دارای مذهب، مرام و دینی هستیم که امیرالمؤمنین علی(ع) مبنای حکومت را در آن، نظر، خواست و آراء مردم می داند.

رییس جمهور با اشاره به اینکه در دنیای دموکراسی امروز کمتر سراغ داریم که مردم یک کشور تمام خواسته ها و حرف خود را در دوران انتخابات با صدای بلند و رسا بیان کنند و در اجتماعات بزرگ آن را بگویند، گفت: صدای رسای ملت در انتخابات شکوهمند بهار ۹۶ حائز اهمیت و موجب افتخار بود و در این انتخابات عظمت ملی خود را به جهانیان نشان دادیم.

انتخابات، هدیه دنیای غرب نیست/ تحول بزرگی در نظام درمان کشور رخ داده است ، روحانی

روحانی با بیان اینکه امام راحل و مقام معظم رهبری به شنیدن صدای رسای مردم اهتمام داشته و دارند، افزود: این از افتخارات انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران است که امام راحل آن را جهت ما به ارث گذاشته و امروز مقام معظم رهبری هم ادامه دهنده راه امام(ره) است.

رییس جمهور اظهار کرد: حضور پرشور و شکوهمند مردم در پای صندوق های رأی بسیار مهم بود و اگر این امکان وجود داشت که صندوق ها تا ساعاتی بعد از نیمه شب جهت رأی گیری باز باشد این حضور بسیار پرشکوه تر می شد.

رییس جمهور، هر روزی را که مقالات علمی و فناوری‌ها به نتیجه می رسد، روز افتخار ملی دانست و با تاکید بر اینکه هر روز ما باید روز افتخار ملت کشور عزیزمان ایران باش

روحانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به دیدارش با اعضای تیم ملی فوتبال کشورمان جهت تبریک و تقدیر از تلاشهای ایشان در مسیر افزایش به جام جهانی فوتبال، گفت: هر روز ما در کشور عزیزمان ایران باید روز افتخار و عظمت ملت باشد.

رییس جمهور همچنین با اشاره به رونمایی از ۴۳ دستاورد مهم در ۲۰ فروردین امسال به عنوان روز فناوری هسته ای اظهار کرد: بعضی برجام را باعث تضعیف و تعطیلی صنعت هسته ای کشور معرفی می کردند، در حالی که ما تاکید داشتیم برجام باعث تقویت فناوری هسته ای کشور خواهد شد و امسال در روز ملی فناوری هسته ای این عنوان اثبات شد.

انتخابات، هدیه دنیای غرب نیست/ تحول بزرگی در نظام درمان کشور رخ داده است ، روحانی

وی اضافه کرد: دانشگاهها و مراکز علمی و فناوری کشور هر روز می توانند یک فخر جهت کشور بیافرینند. روزگاری نه چندان دور در ایران، مردم نه جهت بیماری های پیچیده، که جهت درمان بیماری های معمولی به کشورهای خارجی می رفتند و این مایه افتخار است که امروز غیرایرانی ها و ایرانی های خارج از کشور، حتی از اروپا و دیگر مناطق جهت درمان به کشور عزیزمان ایران می آیند.

روحانی تصریح کرد: از سوی دیگر در نظام درمان کشور تحول بزرگی رخ داده هست. قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت، جنازه مسلمان را جهت مخارج و هزینه های او نگه می داشتند و هنگامی که کسی وارد بیمارستان می شد، باید همه لوازم و تجهیزات مورد نیاز را از بیرون بیمارستان تهیه می کرد؛ آیا این در شرایطی که ما بیشترین درآمد نفتی را داشتیم، مایه ذلت نبود؟

رییس جمهور خاطرنشان کرد: امروز در حالی که نسبت به آن وقت کمترین میزان درآمد نفت را داریم و قیمت نفت در عالی ترین شرایط به یک سوم قیمت نفت در آن وقت فروخته می شود، وضع درمان جهت مردم بسیار اصلاح یافته و از سوی دیگر اشتغال خالص ایجاد شده است که در آن سالها در حدود صفر بود، در فاصله بهار ۹۵ تا بهار ۹۶ به بیش از ۷۰۰ هزار شغل رسیده است.

روحانی جوانان، دانشگاهها، مراکز علمی و اساتید را مایه عزت و عظمت و افتخار هر روز کشور توصیف کرد و گفت: امروز بنا بر گزارش ها ۱۸ دانشگاه کشور جزو دانشگاه های برتر دنیا هستند. در حالی که روزگاری عده ای سفر اساتید و محققان کشور به خارج جهت تحقیقات علمی را مایه نگرانی جهت نفوذ بیگانگان به کشور می دانستند، امروز محققان و اساتید ما به آسانی به سفر و ماموریت های علمی و مطالعاتی می روند و همه جا از آنها استقبال می شود.

رییس جمهور افزود: بنا به تاکید پیامبر گرامی اسلام باید علم را هم بیاموزیم و هم انتقال یافته کنیم. چه اشکالی دارد که ما علم را از دیگران بیاموزیم. ندانستن هیچ شرم و خجالتی ندارد بلکه باید به دنبال آموختن باشیم. مگر غربی ها علم را از دانشمندان ما نیاموختند.

روحانی اظهار کرد: تلاش ما در دولت یازدهم اصلاح اوضاع درمان مردم بود. اجرای طرح تحول نظام سلامت آخر این تلاش نبود، بلکه شروع راهی است که در دولت دوازدهم باید ادامه یابد. دولت در این مسیر گام کوچکی برداشت و قدم بزرگتر را اساتید و کادر درمانی و بهداشتی و سلامت کشور برداشتند.

رییس جمهور تصریح کرد: از سوی دیگر دولت یازدهم تلاش کرد ارتباط بین دانشگاه و صنعت و تولید برقرار شود تا دانشگاه بتواند روی پای خود بیایستد. درست است که دولت باید از دانشگاه حمایت کند، ولی منابع ما هر لحظه محدود است و ما هنگامی که می توانیم این راه را جهت هر لحظه ادامه دهیم که دانشگاه خوداتکا شده است و روی پای خود بایستد و از آن مهم تر در عرصه گسترش دانش و برقراری ارتباط آن با صنعت و تولید، مردم به میدان بیایند.

پیش از سخنان رییس جمهور، احمد معتمدی رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر به نمایندگی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و محمودرضا میری رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به نمایندگی از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به بیان نظر ها و نقطه نظرات خود اطراف مسایل و مباحث متفاوت پرداختند.

کسب رتبه اول در شتاب علمی در جهان، رشد ۳۶ درصدی مقالات ISI، رشد شرکت های دانش بنیان، زیاد کردن تعامل گسترده با دانشگاه ها و مراکز علمی دنیا بعد از برجام، تلاش جهت حفظ سلامت مردم، توسعه زیرساخت ها در کشور و اجرای طرح تحول نظام سلامت در جهت ایجاد عدالت در دریافت خدمات درمانی از جمله مباحث مهمی بود که به عنوان دستاوردهای دولت تدبیر و امید در زمینه توسعه علوم و فناوری و بهداشت و درمان در کشور به انجام رسیده است.

واژه های کلیدی: درمانی | فناوری | دانشگاه | دانشگاه | حسن روحانی | رییس جمهور | خدمات درمانی | درمان بیماری ها

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs